Három gólt lőve nyert Bukarestben a Sepsi OSK

2020. június 22.

A romániai alsóházi rájátszásban megszerezte első győzelmét a Sepsi OSK, ráadásul a szentgyörgyiek a Bukaresti Dinamo otthonában nyertek, három gólt szerezve, a 38. perctől emberhátrányban futballozva.

1. LIGA, ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ
Bukaresti Dinamo–SEPSI OSK 1–3 (0–1)
Bukarest, Dinamo Stadion, zárt kapuk mögött. V: Coltescu
Dinamo: Piscitelli – Kostrna (Kilyén, a szünetben), Grigore, Puljic, Sin – Mrziljak, Filip (Montini, a szünetben) – Mihalu (Lazar, 31.), Fabbrini, Sorescu (Moldoveanu, 82.) – Perovics (D. Popa, 64.). Vezetőedző: Adrian Mihalcea
Sepsi: Niczuly – Dimitrov (Csiszér, 54.), Buhenna, Tincu, Stefan – Vasvari, Kovács L. (Velev, 54.) – Carnat (Celea, 41.), Fülöp I. (Karanovic, 69.), Stefanescu – Safranko (Fülöp L., a szünetben). Vezetőedző: Leo Grozavu
Gólszerző: Moldoveanu (91.), ill. Safranko (1.), Vasvari (81. – 11-esből), Stefan (86.)
Kiállítva: Tincu (38.)

Az állás: 7. Viitorul 27 pont (egy mérkőzéssel kevesebbet játszva), 8. Sepsi 23, 9. Voluntari 21... 13. Bukaresti Dinamo 17

Elrontotta Adrian Mihalcea bemutatkozását a Dinamo vezetőedzőjeként a Sepsi OSK, amely több mint egy félidőt emberhátrányban játszva győzött vasárnap délután Bukarestben.

Akárcsak öt nappal korábban a Voluntari ellen, a Sepsi ismét első támadásból gólt szerzett: a Florin Stefan bal oldali beadására érkező Marius Stefanescu még a lécre sodorta a labdát, de a kipattanót Pavol Safranko előrevetődve a hálóba fejelte, bár közben bekapott egy balegyenest Ricardo Piscitelli kapustól. A Dinamo játékán érződött, hogy három és fél hónapja nem vívott mérkőzést, a Sepsi könnyedén támadásban maradt, de Stefanescu, Nicolae Carnat és Kovács Lóránt több ígéretes lehetőséget is túlbonyolított a hazai kapu előtt. Közben pedig az eső egyre sűrűbben zuhogott, az év leghosszabb nappalának délutánján a sötét felhők miatt még a reflektorokat is fel kellett kapcsolni Bukarestben.

A futballra egyre alkalmatlanabb gyep és a látást is korlátozó eső pedig a Sepsi védőit zavarta meg, a 38. percben egymásra váró Niczuly Roland és Razvan Tincu tálcán kínálta fel az egyenlítést a Dinamónak: a kifutó kapus a védőbe rúgta a labdát, aki csak lerántani tudta az üres kapura induló Diego Fabbrinit. Tincu megkapta idei harmadik piros lapját, a 11-esből viszont Szlavko Perovics a szentgyörgyi kapus lábát találta telibe.

A szünet után beszorult a székelyföldi csapat, de az ötlettelenül támadó Dinamo részéről Sorescu és Daniel Popa hiába került helyzetbe, Niczuly háromszor is lábbal védett. Az utolsó 25 percre pedig kifulladtak a hazai rohamok, a Sepsi viszont öt perc alatt két kontrát is gólig vitt végig: előbb Gabriel Vasvari értékesítette a Stefanescu elkaszálásáért kapott büntetőt, majd Florin Stefan saját labdaszerzése után betört balról a tizenhatosra, és kilőtte a hosszú alsó sarkot.

A végén Robert Moldoveanu egy kézzel megszelídített labda belövésével még szépített, de a Dinamo így is zsinórban negyedik mérkőzését vesztette el, és az utolsó előtti, kieső helyen áll. 1–3